Agility

Proč? Protože AGITITY je:

zábava, životní styl, možnost jak strávit čas s pánama, jak se unavit, jak poznat plno fajn lidiček, a protože nás to neskutečně baví, nabíjí a je to naše závislost...

Jak k tomu došlo?

Agility jsem poznala poprvé asi v roce 2004, kdy jsem se byla podívat na výstavu psů v Lysé nad Labem a tam běhal tenkrát toy pudlík. Neskutečně mě to zaujalo a tak volba byla jasná! Doma už jsme měli pudlíka Fandu (*12.9.2003), a proto jsme společně vyrazili na cvičák v Lysé nad Labem. Prošli základním kurzem poslušnosti, složili zkoušku ZOP a vrhli jsme se na agility pod taktovkou Jany Frydrichové. V Lysé nad Labem jsem poprvé i viděla černobílé štěňátko (border collie), které jsem viděla postupně vyrůstat a tak bylo jasné, že raz doma bude borderka. (a máme doma ,,zatím" rovnou dvě :-) )

V roce 2005 jsme se přestěhovali do Karviné, kde jsme si v zápětí našli i cvičák. Hned jsme se s Fandou stali členy KK Kovona Karviná. Tady jsme trénovali pod vedením Lenky Hajdukové, díky které jsme se zúčastnili plno závodů, mistrovství a i Agility Junior Championship 4.-6.7.2008, Itálie-Monze, kde jsme s Fandou skončili na 2. místě ve družstvech a 10. místo v jednotlivcích. Díky Leni za všechno!!! :-) Více o výsledcích s Fandou je v jeho rubrice :-) Cca od roku roku 2008 do června 2016 jsem v Karviné působila i jako instruktor. Byla to perfektní zkušenost, dala mi skvělé přátelé a děkuji celkému bývalému klubu za možnost být Vaší součástí. <3

V červnu 2016 jsme se přestěhovali do Ostravy a přišlo hledání nového cvičáku. :-) Byli jsme s pánama členy Katmaj Opava, kde se trénuje pod taktovkou Marti Wasserbauerové. Už i s Fandou, pak i s Rekem a Nickem jsme za Marťou jezdili na tábory, intenzivky či tréninky. Volba kam se vydat byla téměř jasná! :-) Sice nám časově pravidelné tréninky nevychází, ale intenzivky jsou naše ,,záchrana" :-)

Současnost

O prázdninách 2017 se stěhujeme! Konečně do vlastního a rovnou do domečku v Rychvaldu. :-) Když vše klaplo, tak začlo hledání nového cvičáku, kde bychom se mohli už ,, na trvalo usadit". A nalezeno! :-) Od července rozjíždíme agility v Petřvaldě. Moc děkuju KK Petřvald za tuto možnost. ,,Zakládající partičku" máme, takže kdo by se k nám chtěl přidat do TRICOLORI TEAMU není problém a stačí napsat.

Sem tam se ještě můžeme potkat i v Ostravě!  Je možnost se potkat u ,,Nauraku" v Ostravě Martinově 1x týdně nebo se můžeme domluvit na Ostravu - Nová ves :-) Přes zimu se potkáváme v Bohumíně - Pudlov či v Rožnově na umělé trávě. Vypsané tyto ,,nárazové" akce (ne agility Petřvald) jsou zde Noooo a  více ve skupince na facebooku :-)

Kdo agilití?

- Pan Fanda (*12.9.2003) bydlí u mojí mamči v Karviné a užívá zaslouženého důchodu.

- Pan Rek (*13.12.2008) už běžká jen tak pro radost, protože ho to stále neskutečně baví, ale na závody vyráží už jen jako divák :-)

- Nick (*19.11.2014) začal závodně běžkat v květnu 2016 a nyní už startuje v kategorii LA2, akcí kterých se účastníme je moc. :-) Kde se můžeme potkávat tak více v seznamu :-)

.....a na co třeba nezapomínat? AGILITY is FUN!!!! <3

                                                                               

Autoři fotek: Martina Binarová, Kateřina Melichaříková a Richard Lapiš